انگیزه را می توان با قدرت یکی از مهم ترین اصول و لازمه های رسیدن به موفقیت دانست. شما یک ماشین را در نظر بگیرید؛ آیا این ماشین می تواند بدون سوخت حرکت کند؟ طبیعتاً خیر؛ این خودرو چه پراید باشد و چه پورشه، قطعاً بدون سوخت هیچ کارایی نخواهد داشت و نمی تواند به صاحبش کمک کند! انگیزه هم دقیقاً همین طور است و برای انسان، همان نقشی را ایفا می کند که سوخت برای خودرو انجام می دهد.

در واقع انسان هم وقتی انگیزه نداشته باشد، به هیچ عنوان نمی تواند در مسیر خود قدم درستی بردارد و با قدرت به سوی آن پیش برود، چون سوختی در وجود او نیست! در این دوره قرار است دقیقاً درباره همین موضوع صحبت کنیم و با راهکارها و نکاتی آشنا شویم که بتوانیم این سوخت را دائماً افزایش دهیم و آن را همیشه در بالاترین حد ممکن نگه داریم …

چرا به انگیزه نیاز داریم ؟

قطعاً مهم ترین دلیلی که باعث می شود ما به انگیزه نیاز داشته باشیم، همان موردی است که گفته شد؛ یعنی داشتن یک سوخت برای حرکت…

در واقع می توان گفت که اگر می خواهید در هر مسیری به موفقیت برسید و اتفاقات خوبی را در آن برای خود رقم بزنید، شما به انگیزه نیاز دارید اما دلایل دیگری نیز وجود دارند که بودن انگیزه را درون ما ضروری می کنند که به طور مختصر مرور میکنیم :

-افزایش انرژی

-افزایش تمرکز

-رسیدن به اهداف

-رهایی از تنبلی

-رضایت قلبی از زندگی

-آسانی در کارها

انگیزه را می توان یک نیروی درونی دانست که موجب می شود، رفتارهای فرد دارای هدف و جهت مشخصی باشند. این نیرو درونی در شرایط سخت برای کمک کردن به انسانها پدیدار می شود و خودش را به شکل پافشاری کردن نشان میده، البته مدیریت انگیزه باید باشد.

انگیزه باتوجه به تعاریف رفتارشناسی دارای سه مولفه اصلی است که عبارتنداز: پافشاری، جهت و شدت. اگر ما قصد داشته باشیم که رفتارهای یک انسان را درک کنیم و عکس العمل ها و رفتارهای او را بیابیم، ضروری است که حتما با انگیزه های درونی انسان آگاه شویم و سرچشمه بسیاری از رفتارهای انسانها، انگیزه و مدیریت انگیزه است.

در یک سازمان، افراد برای انجام کار بطور میانگین از ۲۰ الی ۳۰ درصد توانایی خود کار می کشنند، اما اگر دارای انگیزه بالاتری باشند، توانایی شان به ۸۰ الی ۹۰ درصد می رسد، که باعث افزایش چشم گیر کارها می شود.

انگیزه بیرونی :

این انگیزه از مشوق های بیرونی یا عوامل محیطی ناشی می شود . مشوق ها و یا پیامد های محیطی عوامل مختلفی چون پول، جایگاه و … هستند. همچنین پیامد های حاصل از انجام کارها که میتواند پیامد های تقویت کننده و یا تنبیه کننده باشد، نیز از جمله انگیزه های بیرونی به حساب می آید.

انگیزه درونی :

انگیزه ی درونی عاملی دورنی است که ریشه ی روانی دارد و در خود فرد برانگیخته می شود. عوامل مختلفی از جمله احساس رضایت، میل به رشد و … می تواند باعث ایجاد انگیزه های درونی باشد .

این دوره های آموزشی به شما کمک میکند مهارت هایی رو یاد بگیرید که میتوانند چشم انداز شغلی شما رو بهبود ببخشند و اعتماد به نفس شما را بالا ببرند تا زندگی با کیفیت و رضایت بخشی رو تجربه کنید.

رشد شخصی یک فرایند مادام العمر است ! پس از همین الان با برنامه ریزی مناسب برای آینده تصمیمات درستی بگیرید که رشد شخصی شمار و ممکن کند!

شرکت گواهی ایرانی قادر به صدور انواع مدارک سرتیفیکیت بین المللی (آدیسو جمهوری چک , ICA کانادا , فرانسه , اسپانیا , ایکوال استرالیا , تایلند انگلیس , آلمان , آمریکای شمالی و جنوبی) برای تمامی علاقمندان میباشد

برای سفارش مدرک و توضیحات تکمیلی از طریق لینک مقابل اقدام کنید