توسعه رهبری چیست؟

توسعه رهبری برنامه‌ای درون‌سازمانی است که کارکنان را برای نقش‌های رهبری آموزش می‌دهد. توسعه رهبری نظام‌مند شامل یک برنامه‌ی آموزشی برنامه‌ریزی‌شده است. در یک سیستم غیرنظام‌مند ممکن است مدیران اعضایی از تیم را که پتانسیل رهبری دارند، تشخیص دهند و در پرورش این مهارت‌ها به آنان کمک کنند. 

سیستم سازمان‌یافته به مدیران این امکان را می‌دهد که اعضای با پتانسیل تیم را که در آینده به‌خوبی می‌توانند از عهده‌ی نقش‌های رهبری برآیند ، شناسایی کنند.

برنامه‌ های توسعه‌ی رهبری از چه نظر اهمیت دارند؟

برنامه‌ های توسعه رهبری می‌توانند با کمک به شناسایی مهارت‌ های فعلی شما و آموزش نحوه‌‌ی بهبودشان برای شما سودمند باشند. در صورتی که به توانایی‌های خود مطمئن باشید ، منتورینگ هم‌ زمان با این‌ که به شما آموزش می‌دهد که دیگران را راهنمایی کنید، مسیر متمرکزی برای پیشرفت خودتان نیز ارائه ‌می‌دهد.

توسعه ، آموزش و منتورینگ رهبری می‌تواند در زمینه‌های زیر به شما کمک کند:

فراهم کردن انگیزه‌ی لازم برای پیشرفت

آگاهی از پیشرفت در آینده می‌تواند به شما کمک کند تا پیشرفت شغلی خود را با انگیزه‌ بیش‌تر دنبال کنید. احساس تشویق و هدایت به جاه‌طلبی شغلی کمک می‌کند.

بازنمایی ارزش کارتان

در محیطی که مدیران یا مدیران ارشد به عنوان منتورهای مستقیم عمل نمی‌کنند ، احتمالا شما در پی بازخورد موثر درباره‌ی ارزشتان هستید. اگر در این کار تازه‌ واردید یا به‌ تازگی شغلتان را تغییر داده‌اید ، تعامل با مدیران ارشد می‌تواند به شما اعتماد به نفس دهد و هم‌چنین کاری را که انجام می‌دهید ، به نظر آنان ارزش‌مند جلوه دهد.

کمک به توسعه‌ی مهارت‌های مخصوص سازمان

اگر با مجموعه‌ی گسترده‌ای از مهارت‌ها کار جدیدی را شروع کنید ، برنامه‌ی توسعه رهبری می‌تواند در ایجاد مهارت‌های لازم به شما کمک کند. از همان ابتدای اشتغال خود نحوه‌ی عملکرد سازمان و استفاده‌ی بهینه از استعدادهای خود را خواهید آموخت.

ایجاد بهره وری در تیم

وقتی افراد باور کنند که کار آن ها معنادار و جالب‌توجه است ، بهتر و پربازده‌ تر کار می‌کنند و بهره وری افزایش می‌یابد. وقتی ارتباط و منتورینگ مداوم بخشی از یک پروژه باشد ، آن تیم اخلاق کاری خوبی را از خود نشان می‌دهد. گرفتن راهنمایی از کارمندان ارشد می‌تواند به شما کمک کند که در صورت نیاز در اوایل پروژه خود را آسا‌‌ن‌تر با کار تطبیق دهید و اوقات مفید و مطلوبی را در زمان کاری شرکت سپری کنید.

اجزای برنامه‌ی توسعه رهبری

برنامه‌های توسعه از سازمانی به سازمان دیگر متفاوت‌اند ، اما بیش‌تر آن‌ها شامل اجزای زیر هستند:

نوع برنامه

آموزش رهبری می‌تواند رسمی یا غیر‌رسمی باشد. ممکن است مربی یا منتور اختصاصی بر یک برنامه‌ی رسمی نظارت داشته‌ باشد که طی آن کارکنانی را انتخاب کند که بیش‌ترین استفاده را از توسعه رهبری ببرند.

برنامه‌ی آموزشی

مربی توسعه رهبری می‌تواند برنامه‌ی آموزشی مداومی را طراحی کند که مجموعه‌ای برنامه‌ریزی‌  شده از مهارت های رهبری را آموزش دهد.

نقش‌ های واگذارشده

یک برنامه‌ی غیررسمی‌تر ممکن است از مسئولان اجرایی بخواهد که برای کسی که از خود توانایی رهبری نشان داده ، به عنوان منتور عمل کنند ؛ در این حالت ، ممکن است خود منتور بر نحوه‌ی حمایت از آن فرد کنترل داشته‌ باشد یا پرسنل ارشد به طور جمعی به توافق برسند تا به آنان کمک کنند. مانند مهارت‌های کار تیمی ، حتی یک توافق خودمانی و غیررسمی بین مربیان نیز به ارتقای ارتباط و ثبات کمک می‌کند.

قوانین و استراتژی‌های اجرایی

سازمانتان به هر روشی دوره‌ی توسعه رهبری را اجرا کند ، قوانین باید سازگار باشند. توسعه رهبری باید حرفه‌ای باشد ، بیش‌تر در ساعات کاری اجرا شود و احساس برابری و عدالت را به شرکت‌کنندگان منتقل کند.

مثال‌هایی از برنامه‌های توسعه رهبری

در ادامه تمریناتی را آورده‌ایم که می‌توانند بخشی از برنامه‌ی آموزشی توسعه رهبری باشند:

خودارزیابی

اولین مرحله از برنامه‌ی توسعه رهبری ارزیابی خودتان است. این کار می‌تواند به شکل یک ژورنال برای استفاده‌ی شخصی یا به شکل یک فرم آنلاین باشد که مدیران هم بتوانند آن را بررسی کنند. این خودارزیابی می‌تواند شامل گزاره‌هایی این‌چنین باشند: «۳ کاری را که در شغلتان به‌خوبی انجام داده‌اید، نام ببرید و توضیح دهید که چرا فکر می‌کنید موفق بوده‌اند.» یا «چه مهارت‌هایی را می‌خواهید در آینده‌ی نزدیک پرورش دهید؟»

پروفایل ویژگی‌های شخصیتی

تکمیل یک تست شخصیت شناسی آنلاین می‌تواند در کشف ویژگی‌های شما و هم‌چنین کسب اطلاعات بیش‌تر درمورد سایر اعضای تیم مفید باشد. پس از مطالعه‌ی نتایج تست ویژگی‌های شخصیتی، همکاران می‌توانند درمورد چالش‌ها و موفقیت‌هایی بحث کنند که در فعالیت با یکدیگر با آن‌ها رو‌به‌رو می‌شوند. تست‌های شخصیتی با تحلیل پاسخ سؤالات ساده‌ای مانند «نقاط قوت شما چیست؟» می‌توانند توصیفات دقیق‌تری را از ویژگی‌ها، ترجیحات و انگیزه‌های فرد ارائه کنند.

منتور هم‌ فکر و هماهنگ

منتوریگ یک‌به‌یک زمانی به‌خوبی عمل می‌کند که مدیران بر اساس شخصیت و سبک کار با افراد منطبق شوند. نتایج خودارزیابی و پروفایل شخصیتی نیز به روند تطابق و هماهنگی کمک می‌کند. در حالت ایده آل ، زمانی برای تعامل رو در رو وجود دارد که در آن منتورها و افراد تحت تعلیم انتظارات و اهداف خود را برای این آموزش تعیین می‌کنند.

مربی‌گری گروهی

اگر شرکت پرسنل یا زمان لازم را برای تسهیل راهنمایی فردی نداشته‌ باشد ، مربی‌گری گروهی می‌تواند به همان اندازه سودمند باشد. مدیر سازمان دیگری می‌تواند آموزش هر جلسه را هدایت کند یا حتی ممکن است کارفرمایی سخنرانانی را به عنوان مهمان از خارج سازمان دعوت کند. مربیان کسب‌و‌کار ، مربیان زندگی ، کارآفرینان یا درمان‌گران موفق می‌توانند بینش‌های ارزش‌مندی را برای نقش‌ های رهبری آینده ارائه دهند.

مفاهیم رهبری

شاید مشكلاتی كه سبك رهبریت یک سازمان می‌تواند ایجاد كند ، به اندازه نمونه‌های زیر چشمگیر نباشد ، اما در هر حال بر افراد داخل سازمان و كل عملكرد سازمان تاثیر عمیق خواهد گذاشت. سبک ها باید با نظریات رهبر و سازمانش درباره اینكه رهبریت چیست و چه می‌كند ، همخوانی داشته باشد. مفاهیم ممكن عبارتند از:

  • اِعمال قدرت. رهبری موضوع پیگیری اهداف خود فرد است. اِعمال قدرت بر دیگران ، خود یك هدف است و جایگاه فرد را به عنوان یك رهبر تحكیم می‌كند.
  • كسب و استفاده از امتیازات یك مقام بالا. رهبری یعنی رسیدن به قله و اینكه فرد به عنوان عالی‌ترین مقام شناخته شود.
  • رئیس بودن. رهبری یعنی سرپرستی و نظارت بر كار سازمان و اینكه به افراد گفته شود چه وقت چه كاری را انجام دهند و دادن پاداش یا اِعمال تنبیه مقتضی.
  • كارمحوری. رهبری یعنی به انجام رساندن كار. فقط همین مهم است.
  • مراقبت از افراد. رهبری یعنی مواظبت از افراد تحت رهبری و کسب اطمینان از اینكه همه نیازهایشان برطرف می‌شود.
  • توانمندسازی. رهبری یعنی كمك به افراد تحت رهبری برای كسب توانایی و رهبر شدن.

با روی هم گذاشتن این دو قلم آخر، مفهوم دیگری هم اضافه می‌كنیم و آن اینكه ، یكی از جنبه‌های رهبری پرورش رشد فردی (و حرفه‌ای) در دیگران است.

  • رهبری اخلاقی. رهبر، با نیروی شخصیتی و معیارهای متعالی‌اش ، انتظاراتی ایجاد می‌كند و دیگران را به سطح خودش می‌كشاند.
  • ایجاد یك چشم‌انداز و كار برای رسیدن به آن. رهبری یعنی توانایی به چشم آوردن یك هدف و ایجاد انگیزه در دیگران برای كار كردن با شما در جهت رسیدن به آن هدف. 
شرکت گواهی ایرانی قادر به صدور انواع مدارک سرتیفیکیت بین المللی (کانادا فرانسه اسپانیا استرلیا تایلند انگلیس آلمان و آمریکای شمالی و جنوبی) برای تمامی علاقمندان میباشد

برای سفارش مدرک و توضیحات تکمیلی از طریق لینک مقابل اقدام کنید