مدیریت کسب و کار MBA این روزها بسیار پرطرفدار شده و افراد با رشته های تحصیلی گوناگون در مقاطع پایین تر به رغم افزایش قابلیت و توانایی خود و بالابردن سطح کیفی مشاغلشان ، به تحصیل در این رشته روی آورده اند. آشنایی با ویژگی ها و توانایی هایی که پس از تحصیل در این رشته کسب می نمایید میتواند به شما جهت شناخت و آگاهی و کسب و کار بسیار کمک کند. گرایش های جدیدی که بیش از گذشته در مدیریت کسب و کار (MBA) متقاضی پیدا کرده است ، مانند تجارت الکترونیک و فناوری اطلاعات ، نیز این روزها در آکادمی ایرانی سرت ارائه شده و تدریس میگردد. این دو گرایش نسبتا جدید تر به سبب پیشرفت روزانه ی تکنولوژی و سوق یافتن کسب و کار و زندگی به سمت الکترونیکی و کامپیوتری شدن ، بسیار با اهمیت جلوه میکند. دانشکده کسب و کار هاروارد همواره پیشگام ارایه مدیریت کسب و کار در جهان می باشد . 

مدیریت کسب و کار MBA به شما چه می آموزد ؟  

همچنین مدیریت کسب و کار به شما می آموزد چه ترفند ها و تکنیک ها و دانشی را به کار ببرید تا موجب توسعه و پیشرفت خود و در صورت داشتن زیر مجموعه ، موجب توسعه و پیشرفت آنان شوید و سهمِ درآمدی و اقتصادی خود را در بازار و معاملات به گونه ای چشم گیر و قابل توجه افزایش دهید.در MBA می آموزید با چه روش هایی خلاء ها و شکاف های موجود در صنف خود را شناسایی کرده و برای آن برنامه ریزی نمایید.گاهی این شکاف ها میتوانند سهم بزرگی در افزایش درآمد شما داشته باشند و گاهی نیز میتوانید با ارائه ی راه حل جهت اصطلاح ایرادات و اشکالات موجب افزایش اعتبار خود شوید.

چرا مدیریت کسب و کار MBA را انتخاب کنیم ؟

توجه داشته باشید امروزه همه چیز در حال تغییر و تحول است و هیچ بازار کاری به حد اشباع نمیرسد. این شما هستید که با مدیریت کسب و کار خود و به کار گیری خلاقیت و ذکاوت میتوانید از سایر رقبا و هم رده های خود پیشی بگیرید. نمونه های بسیار زیادی از مشاغل وجود دارند که در ابتدا بسیار ضعیف ، کم درآمد و رو به نزول بودند. اما با یک مدیریت و استراتژی مناسب دچار تحول شدند و پیشرفت های عظیمی داشتند.

به عنوان نمونه و مثال :

فست فود و ساندویچ هایدا که امروزه عنوان بزرگ ترین فست فود زنجیره ای در سطح کشور را به خود اختصاص داده است در ابتدا یک ساندویچی کوچک و کم درآمد بود اما به تدریج با پلن های مختلف تخفیفاتی و تبلیغاتی توانست به این مقام دست پیدا کند.

اگر در زمینه ی مدیریت کسب و کار (MBA ) زرنگ و با پشتکار باشید ، این علم حتی میتواند به شما بیاموزد چگونه یک کسب و کارِ مناسب ایجاد نموده و به چه طریق آن را توسعه ببخشید و حتی بتوانید با تلاش و پیگیری در آن اولین شوید.

و همچنین مدیریت کسب و کار شما را آموزش میدهد تا در بازار های رقابتی در صنف و رده ی خود بهترین باشید.

فارغ التحصیلان MBA چه توانمندی هایی دارند ؟

برنامه ریزان و بزرگان این رشته ، در توصیفات و اهداف مد نظر خود آورده اند که : هنگامی که فردی وارد رشته ی MBA شده و به تحصیل در آن می پردازد؛ در پایان دوران تحصیلی خود باید مهارت هایی را کسب نماید. این مهارت ها عبارت اند از :

  • قابلیت ایجاد تغییر و تحولِ مفید و کاربردی و البته قابل اجرا در یک بخش تخصصی یا سازمانی
  • مدیریت و رهبری صحیح و موثر در یک بخش تخصصی یا سازمانی در زمینه های گوناگون تولیدی ، ساخت ، طراحی ، بازاریابی ، مالی و…..
  • کارآفرینی و ایجاد فرصت های شغلی جدید به صورت مستقل و یا در یک بخش تخصصی یا سازمانی به جهت افزایش اشتغال زایی و پرورش نیروهای موثر و با تجربه برای پیشرفتِ شغل و هدف مورد نظر
  • توانایی و قابلیت مشاوره دادن و بیان پیشنهادات و راه کار های موثر و قابل اجرا در سازمان ها و ارگان های مختلف به کارکنان و بخش های گوناگون در جهت بهبود کیفیت و پیشرفت کسب و کار
  • و در پایان، پس از بدست اوردن تجربه های گوناگون و مفیدو عملی در بخش های گوناگون ، طراحی ، مدیریت ، و ایجاد تحول در کل سازمان و یا ارگان ( این مورد منوط به سالها تلاش و کسب تجارب متعدد در تمامی زمینه هایی است که یک مجموعه در مسیر پیشبرد اهدافش به آن وابسته است )

تمامی موارد ذکر شده ی بالا مهم ترین اهداف و توانایی هاست که فارغ التحصیلان رشته MBA باید به آن دست پیدا کنند. بدیهی است تمامی افراد این قابلیت ها را ندارند و تفاوت در یک کسب و کار موفق و پررونق و یک کار کم رونق و کم درآمد وابسته به میزان توانمندی و دانش و تجربه ی مدیر است.

MBA میتواند سکوی پرتاب افراد به سمت پیشرفت و توسعه باشد لذا اگر قصد تحصیل در این رشته را دارید با دید باز و اطلاعات کامل وارد شوید و از هر فرصتی جهت کسب تجربه استفاده کنید.

شرکت گواهی ایرانی قادر به صدور انواع مدارک سرتیفیکیت بین المللی (آدیسو جمهوری چک , ICA کانادا , فرانسه , اسپانیا , ایکوال استرالیا , تایلند انگلیس , آلمان , آمریکای شمالی و جنوبی) برای تمامی علاقمندان میباشد

برای سفارش مدرک و توضیحات تکمیلی از طریق لینک مقابل اقدام کنید