PLC مخفف کلمه Programmable Logic Controller بوده و و نوعی کنترل کننده منطقی برنامه پذیر می باشد. این کنترل کننده امروزه نقش مهمی در مدیریت و برنامه ریزی بخش های صنعتی داشته و منجر به مدیریت بهتر فرایندها در این بخش می گردد.

PLCها مبتنی بر میکروپروسسور هستند و با داشتن اجزایی مانند زمان سنج ، شمارنده و ثبات انتقالی ، کنترل فرآیندهاي پیچیده را آسان می سازند . اجزای PLC ها گوناگون می باشد ورودي ، حافظه، پردازش، خروجی برخی از مهم ترین اجزای پی ال سی می باشد .

اطلاعات ورودي از طریق سنسورها دریافت و در حافظه ذخیره می گردند ، این اطلاعات با توجه به فرامین موجود در حافظه پردازش شده و سپس خروجی ها به نحوي مناسب ساخته می شوند . هر PLC داراي زبان برنامه نویسی خاص خود بوده که رابط بین کاربر و سخت افزار PLC می باشد

مهمترین روش هاي برنامه نویسی PLC عبارتند از : روش نردبانی ، روش فلوچارتی ، روش لیست جملات که در مقالات بعدی به بررسی آن می پردازیم.

پی ال سی ها انواع و برندهای گوناگونی دارند پی ال سی زیمنس و دلتا از جمله معروف ترین برندهای پی ال سی در کشور می باشند

آموزش PLC ( پی ال سی )  یکی از دوره های آموزشی پرطرفدار بوده که به علت درآمد زایی بالایی که دارد در سراسر جهان از محبوبیت بسیاری برخوردار است و بسیاری از افراد تمایل به انجام فعالیت در این حوزه دارند. PLC را به عنوان کنترل کننده منطقی برنامه پذیر می شناسند و از آن در صنایع مختلف جهت کنترل فرآیندها استفاده می کنند. صنایع مختلف مانند صنایع غذایی، خودروسازی، صنعت پوشاک و غذا و … نیازمند افراد پی ال سی من می باشند و بازار کار این رشته بسیار پر رونق می باشد.

بازار کار رشته پی ال سی

 

اگر شما هم قصد ورود به این حرفه را داشته باشید، احتمالا برایتان این سوال پیش آمده باشد که بازار کار رشته پی ال سی  چگونه است. در پاسخ به این سوال لازم است بدانید که با توجه به اهمیت نقش plc در دستگاه‌های صنعتی و کاربرد روزافزون آنها، این حرفه از آینده شغلی خوبی برخوردار است.

بهتر است در نظر داشته باشید که میزان درآمد شما در بازار کار plc رابطه مستقیمی با میزان تخصص شما دارد ؛ به این معنی که هر چقدر دانش و اطلاعات شما در این حوزه غنی‌تر و جامع‌تر باشد ، به همان میزان ، درآمدی که از آن می‌توانید کسب کنید بیشتر خواهد بود.

دوره آموزش پی ال سی مناسب چه کسانی است ؟

 

اگر شما هم جزء کسانی هستید که به حوزه برق صنعتی علاقه دارید و می‌خواهید این علاقه خود را در جهت درستی به کار ببرید ، پیشنهاد ما برای شما این است که شرکت در دوره آموزش plc را از دست ندهید. همچنین این دوره برای افرادی که به دنبال یادگیری یک مهارت جدید و پردرآمد هستند ، مناسب است ؛ چرا که بعد از اتمام دوره و حضور  فعال در کلاس‌ها می‌توانید به راحتی وارد بازار کار شوید و با به کارگیری مطالب آموزش داده شده درآمد بالایی داشته باشید.

plc یک نوع کامپیوتر صنعتی یا کنترل کننده برنامه پذیر است که در دستگاه‌های صنعتی به کار گرفته می‌شود. این سیستم دیجیتال وظیفه دارد تا به طور مدام و مستمر حالت‌های دستگاه ورودی را بررسی کند و طبق یک برنامه از پیش تعیین شده، وضعیت دستگاه‌های خروجی را تنظیم کند. 

 

برای یک شروع قدرتمند در رشته plc ابتدا می بایست اموزشهای آکادمیک را بگذرانید

شرکت گواهی ایرانی قادر به صدور انواع مدارک سرتیفیکیت بین المللی (آدیسو جمهوری چک , ICA کانادا , فرانسه , اسپانیا , ایکوال استرالیا , تایلند انگلیس , آلمان , آمریکای شمالی و جنوبی) برای تمامی علاقمندان میباشد

برای سفارش مدرک و توضیحات تکمیلی از طریق لینک مقابل اقدام کنید