آشپزی

آشپزی هنریست که باعث گسترش صنعت توریسم شده اگر میپرسید چگونه باید بگوییم که تمامی مردم دنیا از روی کنجکاوی علاقه دارند غذای دیگر کشورها را امتحان کنند و به منوی غذایی خود اضافه کنند.تجربه انواع طعم ها و مزه های دلپذیر و میل کردن غذاهای خوشمزه و باکیفیت، یکی از بهترین لذت های زندگی است. تمامی مردم جهان، از خوراکی ها و غذاهایی که با مهارت و سلیقه ای خاص تهیه شده و با ذائقه آن ها همخوانی داشته باشد، استقبال می نمایند. به علاوه، امروزه مردم به دنبال امتحان کردن مزه های جدید هستند و حتی برای کشف این مزه ها ممکن است دست به سفر بزنند. خوردن خوراکی ها و غذاهای جدید که مطابق با دستورات غذایی بومی و منطقه ای خاص تهیه شده اند ، از جمله خاطره انگیز ترین لحظات هر سفر به حساب می آید. حال تصور کنید اگر یک سرآشپز بتواند خوش طعم ترین غذاهای ملل و اقوام مختلف را در منوی رستوران یا مرکز تهیه غذای خود جای دهد ، چه استقبال فوق العاده ای از این رستوران و آشپز خواهد شد.دست یافتن به دستور پخت اصلی غذاها چندان کار ساده ای نیست و نیاز به آموزش،تمرین و تجربه دارد.

به همین دلیل در سراسر جهان آموزشگاه های زیادی هستند که دوره های زیادی در زمینه آموزش ملل برگذار میکنند چون فقط تجربه کافی نیست. ممکن است بسیاری از آشپزهای مشغول به کار ، مهارت های آشپزی را به صورت تجربی کسب کرده باشند ، اما آشپزی ملل یک شاخه دانش محور و تخصصی تر نسبت به آشپزی جامع می باشد که ورود به آن مستلزم آموزش و یادگیری است.

شما بعد از گذراندن دوره آشپزی و گرفتن مدرک سرتیفیکیت آشپزی ملل ایرانی سرت میتوانید:

 • فعالیت به عنوان سرآشپز ، آشپز و کمک آشپز در رستوران ها و …
 • فعالیت به عنوان مدیر آشپزخانه در انواع رستوران ها ، هتل ها ، کترینگ ها و …
 • راه اندازی رستوران ها و مراکز تهیه غذا با منوی غذاهای ملل
 • مهاجرت و فعالیت به عنوان آشپز در کشورهای خارجی
 • فعالیت به عنوان آشپز در کشورها و جزایر توریست پذیر اطراف ایران
 • راه اندازی رستوران در کشورهای توریست پذیر خارجی

همانطور که میبینید دریافت مدرک سرتیفیکیت مزایای زیادی دارد که شما باثبت سفارش در سایت ایرانی سرت میتوانید از آن ها بهره مند شوید.سایت ایرانی سرت با در نظر گرفتن تجربه شما و برگذاری کلاسهای آنلاین و حضوری برای شما عزیزان به شما کمک میکند که به راحتی مدرک دریافت کنید. یکی از مهمترین تمایزهای ما نسبت به سایر آموزشگاه های آشپزی دیگر، هزینه کلاس آشپزی است. این مورد قطعا یکی از دغدغه های شما هم هست. ما با درک این مسئله و با توجه به اهداف مجموعه در فراگیر کردن آموزش سریع، آسان و حرفه ای، بدون شک مناسب ترین قیمت کلاس های آشپزی را در کنار بالاترین کیفیت برگزاری انتخاب کرده ایم. بنابراین بدون هیچ نگرانی برای شرکت در دوره تخصصی آشپزی شرکت کنید.

معیارهای انتخاب بهترین کلاس آشپزی

این کلاس ها را ما با معیارهای مختلفی به شما معرفی می کنیم. معیارهای ما عبارتند از:


 • کیفیت و تجهیزات کلاس ها
 • مهارت اساتید آشپزی کلاس ها
 • قیمت کلاس ها و تناسب آن با امکاناتی که دریافت می کنید
 • تنوع مهارت ها و آموزش ها
 • اعتبار مدرک ارائه شده و آموزشگاه
 • نظرات کاربران مختلف در فضای مجازی

آشنایی با دوره های آموزشگاه آشپزی:

امروزه یکی از راه های آشنایی با فرهنگ عادات و آداب رسوم کشور های مختلف آشنایی با هنر آشپزی و عادات غذایی مردم آن کشور است .

در دنیای مدرن امروز مردم به خوردن غذاهای مختلف متنوع و سالم تمایل زیادی نشان میدهند.

آشپزی در حقیقت هنر تبدیل مواد غذایی خام به انواع غذاهای خوشمزه، مطبوع و سالم است. آشپز نه تنها باید با انواع طرز تهیه غذاها آشنا باشد، بلکه با خواص و فواید آنها نیز آشناست . همچنین پایه و اساس آشپزی نیاز به دانش، مهارت و تحصیلات لازم می باشد زیرا آشپزی به یک حرفه ی کاملا تخصصی تبدیل شده که شما با یک جستجو در اینترنت متوجه خواهید شد که آموزشگاه آشپزی بیشترین و متنوع ترین دوره ها را برای علاقه مندان این حرفه در نظر گرفته است.

بازارکار و آینده شغلی آشپز :

آشپز می تواند در مکان های مختلف از جمله هتل ها، رستوران ها، فست فود ها، مراکز تهیه غذا و یا آشپزخانه های صنعتی کار کند. با داشتن تجربه و صلاحیت کاری کافی می تواند سر آشپز یا مدیر آشپزخانه شود. همچنین می تواند مدیر رستوران شده و به صورت کترینگ باسازمانها و شرکت های مختلف قرارداد ببندد. آشپز می تواند به طور مستقل کار کرده و برای خود رستوران، فست فود یا مرکز تهیه غذا راه اندازی کند همچنین در دنیای امروزه برپایی کلاس آشپزی و دوره های آشپزی از استقبال بی نظیر برخوردار خواهد بود.

در این مقاله قصد داریم شما را با کلاس های آشپزی آشنا کنیم تا چنانچه تمایل داشتید در دورهای آموزش آشپزی شرکت کنید بتوانید راحت تر تصمیم گیری و دوره مناسب را انتخاب کنید.آموزشگاه های آشپزی دورهای خاص و متداول طبق استاندارد سازمان آموزش پرورش فنی و حرفه ای برگزار میکنند که در نهایت بتوانید با شرکت در آموزن پایان دروه مدرک رسمی و بین اللملی از طرف سازمان فنی وحرفه ای دریافت کنید.

لیست دوره های آموزش آشپزی در آموزشگاه آشپزی :

آشپز درجه 1 :

در این دوره حدودا آموزش ۵۰ مدل غذاهای سنتی، غذاهای فانتزی، غذاهای ملل، سالاد،پیش غذا، اردور های بین المللی، سوپ ها و مرباها ارائه می گردد.

دوره آشپز درجه 2 :

در این دوره آموزش تهیه انواع غذاها همچون انواع پتاژ ،انواع سالاد و اردور،مربا ،پلو،مرغ درسته بریان،بلدرچین ،ژیگو ،رتی فیله ، استیک ،پاته ،کیش،سوفله ،کوفته و شامی و دسر را آموزش دیده و می توانید در مشاغلی همچون مدیر سلف،پست های کار در آشپزخانه و مدیر تدارکات مشغول به فعالیت شوید.

کباب زن و تخته کار:

آموزش ٢۰ مدل انواع کباب شامل انواع کباب های ایرانی و فرنگی ، برگ، جوجه، جوجه اسپایسی لقمه، لوله ای، قبضه ای، کباب های محلی و ملل شامل قفقازی، بختیاری،اسکندر،بلغاری، کباب ماهی با لیمو، کباب تند فیله، کباب ران مرغ چسبناک، کباب با مریم گلی، کباب حلزونی، کباب گل رز

آشپز سنتی :

همانگونه که از نام این رشته مشخص است شما در این دوره آموزش انواع غذاهای سنتی ایرانی را پشت سر گذاشته و توانایی کار در یک رستوران سنتی را به آسانی خواهید داشت.

آشپز عمومی :

شامل آموزش آشپزی انواع خورش ها، پلوها، چلوها، آش ها، کوفته ها، خوراک ها، آبگوشت ها، کوکوها، دلمه ها، غذاهای بادمجانی، حلیم و …. کاناپ ها املت ها و سوپ ها سالادهاوسس ها بنیه و شنیسل ها پاستاها سوخاری ها ماهی ها و میگو ها، بیف و اسنک ها دلمه ها کباب ها،آش ها و بریانی ها خورش ها کوکوها می باشد.

آشپزی تخصصی:

آموزش آشپزی تخصصی شامل ۱۱ جلسه است که مجموعه ای از غذاهای فرنگی، ایرانی ، بومی و سالاد ها و سس ها فراید رایس ها،پاستاها چیکن ها گراتن ها سوفله ها پیش غذاها ماهی، میگوها، فاهیتا، استیک ها، استیک فوندوها فیله ها، کبابهای بین المللی و … با ارائه مدرک بین المللی از فنی و حرفه ای به شما عزیزان آموزش داده میشود.

غذای ملل:

٣0 مدل غذای ملل به صورتی که در رستوران ها ، مرسوم و قابل شناسایی در تمام دنیاست.

آشپزی عربی – آشپزی مدیترانه – آشپزی ترکیه – آشپزی ایتالیایی – آشپزی آسیای میانه – آشپزی آسیای شرقی

آشپزی روسی-آشپزی آمریکایی – آشپزی آفریقایی – تاریخچه غذای ملل

پاستا آربیتا؛چیکن آلفردو ؛پاستا میگو ؛مرغ گریل شده؛چیکن با سس پرتغال؛چیکن مدیترانه ای ؛گراتینه بادمجان؛کراکت؛پتاژ ها؛بیف استراگانف؛چیکن استراگانف؛استیک ها

سالاد ها؛میگوی گریل شده با سس لیمو و مارچوبه ؛رول استیک ؛اسپاگتی ها و… چندین رسپی خاص و جدید با گواهینامه با کد بین المللی از فنی حرفه ای

آموزش فینگر فود:

فینگرفودها غذاهای کوچکی هستند که معمولا در مهمانی‌ها برای پذیرایی سرو می‌شوند و علت این نام‌گذاری، خورده شدن آن با دست است. فینگرفود معمولا باید به اندازه‌ای باشد که به یکباره خورده شود. درواقع فینگرفود هر غذایی است که بتوان آن را به شکل لقمه‌ای در اندازه کوچک درست کرد، بنابراین با کمی خلاقیت می‌توان از بسیاری از غذاها فینگر فود درست کرد.

آشپز مخصوص روز :

آموزش منوی بین المللی شامل انواع بیف ها، استیک ها، شنیتسل ها، برگرها،غذاهای گوشتی، پرندگان، غذاهای پنیری، غذاهای خمیری شامل گراتینه،کباب بره تند، مینی برگر، پاتی مرغ و فلفل، تای برانز یا میگوی تایلندی، مینی پیتزای رولی، کرپ، پنکیک سبزیجات، کباب چوبی با طعم بادام زمینی، بروسکتا، فریتاتا، رول سوسیس، رولت قارچ، مرغ تندوری و …

آشپز سنتی : شامل آموزش انواع خورش ها، پلوها، چلوها، آش ها، کوفته ها، خوراکها، آبگوشت ها، کوکوها، دلمه ها، غذاهای بادمجانی، حلیم، حلیم بادمجان

سالاد ساز و اردورساز :

آموزش انواع پیش غذاها و سالادهای روسی، فرانسوی، ایتالیایی سالاد میگو، سالاد انار، سالاد مرغ و ماست، سالاد جوجه، سالاد لبو،سالاد کرفس، سالاد قارچ، سالاد چنبر، سالاد رایس، سالاد زبان، سالاد لوبیا سبز، سالاد اسپانیولی، سالاد سبزیجات، سالاد رژیمی، سالاد هلندی، سالاد کاری هندی، سالاد نارنج با مرغابی، سالاد چاتنی بادام زمینی، سالاد اینچیلادای مکزیکی، سالاد بادمجان پارمیجانا، اردور پنجره ای، زردآلو با پوشش پنیر، کوفته چیز اونین، مارپیچ های پنیری، برش های پیتا با پنیر و سیر، پفک های پنیری، بیسکویت ماشروم چیز، پای پنیر و اسفناج، بیسکویت میگوی پنیری، کباب گوشت و انبه، کباب با سس عسل، رولت مرغ و گوشت، مارچوبه پیچیده شده در ژامبون، اسپرینگ رول، چاشنی آواکادوو، کوفته اسکاتلندی و …

طباخ آبزیان :

آموزش طبخ انواع غذاهای دریایی شامل ماهی های سردآب، گرم آب، انواع میگو، خرچنگ، صدف، لابستر

آشپزی با مایکروویو :

آموزش انواع کیک ها، شیرینی ها، غذاهای ایرانی،پلوها،غذاهای فانتزی،غذاهای ملل، پنیردار،انواع کباب ها، فست فود، دسرها، حلواها، دم کردن چای و قهوه، تهیه پیاز داغ و سیر داغ، سرخ کردن کشمش و زرشک،گراتینه، سوفله، پیتزا، پیراشکی گوشت، میتلف، قرمه سبزی، قیمه، خورش کرفس، مرصع پلو، ته چین، لازانیا، پتاژ و سوپ ها، کیک اتریشی، کیک پر، کیک گردویی، کیک نارگیلی، شیرینی آلمانی، شیرینی مارمالادی، شیرینی نخودچی، شیرینی برنجی، شیرینی گردویی و …

برای این حرفه بعد از علاقه مند بودن آشپز یا سرآشپز باید شرایط دیگری نیز داشته باشد :

– آشنا به روش های مختلف آشپزی ونظارت بر کیفیت و انتخاب مواد اولیه مناسب و تازه

– تهیه و پخت انواع غذا مطابق با استانداردها

– توانایی مدیریت و کنترل و سازماندهی کلیه کارهای آشپزخانه

– داشتن علاقه و سرعت عمل بالا

– خلاقیت در کارها و ذوق و سلیقه در طرز سرو وتزئین غذا

– صبور بودن و توان تحمل فشارکاری

– رعایت دستورالعمل های بهداشتی، ایمنی و سلامت

پس اگر شرایط لازم را دارا هستید با شرکت در دوره های آموزش آشپزی آینده شغلی خود را تضمین کنید.

هشدار : دارا بودن سلامت جسمانی و نداشتن ناراحتی پوستی و مشکلات تنفسی بویایی و چشایی از لازمه این کار است.

ساعت کاری آشپز معمولا طولانی و فشرده و از صبح تا نیمه شب خواهد بود که البته بسته به محل کارش می تواند متفاوت باشد. بیشترین حجم کاری او در آخر هفته ها و روزهای تعطیل می باشد زیرا مشتریان بیشتری در این روزها دارند.

شرکت گواهی ایرانی قادر به صدور انواع مدارک سرتیفیکیت بین المللی (آدیسو جمهوری چک , ICA کانادا , فرانسه , اسپانیا , ایکوال استرالیا , تایلند انگلیس , آلمان , آمریکای شمالی و جنوبی) برای تمامی علاقمندان میباشد

برای سفارش مدرک و توضیحات تکمیلی از طریق لینک مقابل اقدام کنید