تعریف حسابداری چیست

 حسابداری علم ثبت و بررسی معاملات مالی یک شکرت، سازمان یا یک تجارت است و به طور کلی شامل جمع بندی، تجزیه و تحلیل گزارشات و تحویل آنها به مدیران سازمان هاست.

فرمول حسابداری چیست ؟

دارایی = بدهی+سرمایه

این فرمول عبارت است از قاعده، دستور و مجموعه ای از قوانین به اثبات رسیده که با توجه به قوانین علمی به اثبات رسیده اند و با قرار دادن داده های مورد نظر می توان به جواب کاربردی و قابل قبول به اطلاعات مالی کسب و کار ها دست یافت .

حسابداری یکی از رشته های پرطرفدار در ایران و جهان است که در دنیای امروز نیاز هر سازمان و کسب و کاری است. رشته حسابداری برای مدیریت و نظم بخشیدن به اطلاعات جمع آوری شده، تهیه گزارش های مالی، آنالیز و تجزیه و تحلیل گزازش ها، ارزیابی دارایی ها و بدهی ها و به طور کلی برای رسیدگی به جریان های مالی و نقدی پایه ریزی شده است.

ورود به رشته حسابداری از تمام رشته های آموزش عالی ریاضی، تجربی و انسانی امکان پذیر است و کسانی هم کهاز هنرستان رشته حسابداری را انتخاب کنند میتوانند مستقیما وارد رشته حسابداری دانشگاه شوند.

افرادی که به رشته حسابداری علاقه دارند اما پیش زمینه ی خاصی ندارند و یا افرادی که در رشته ی حسابداری در دانشگاه ها در حال تحصیل هستند یا فارغ التحصیل شدند و آموزش های صورت گرفته را کافی نمی دانند  می توانند در مراکز آموزشی حسابداری صفر تا صد حسابداری را فرا بگیرند 

مهارت لازم برای حسابداری
قدرت تجزیه و تحلیل برای بررسی و صدور اسناد
آشنایی و کار با نرم افزار های حسابداری
محسابه ی بیمه، حقوق، دستمز و مالیات کارکنان
جمع آوری و تحویل گزارش های دوره ای خرید و فروش
ثبت دفاتر قانونی
محاسبه ی مالیات ها تکلیفی مانند اجاره، حق الزحمه، حقوق و . . .
محسابه ی هزینه های تمام شده محصولات و خدمات ارائه شده
آشنایی وکار با کامپیوتر و اینترنت
جمع آوری گزارشات مدیریتی
فن بیان بالا

انواع حسابداری

حسابداری فروشگاهی، حسابداری دولتی، حسابداری مالیاتی ، حسابداری مدیریت، حسابداری مدیریت، حسابداری مالی، حسابداری بازرگانی، حسابداری منابع انسانی و . . .. از انواع حسابداری ها هستند که بسته به نیاز شرکت ها، سازمان ها ، موسسات و . . . مورد استفاده قرار می گیرند.

حسابداری دولتی

حسابرسی بدهی ها و دارایی ها، نگهداری از حساب های یک سازمان، نقل وانتقالات و . . . عملیات های اقتصادی هستند که در حسابداری دولتی انجام می شود.

سوابق مالی در حسابداری دولتی نگهداری و به از این معمالات مالی به عنوان شواهد استفاده می شود.

زیر مجموعه حسابداری دولتی :

حسابداری نقدی

حسابداری تعهدی

حسابداری نیمه تعهدی

حسابداری تعهدی تعدیل شده

حسابداری نقدی تعدیل شده

شرکت گواهی ایرانی قادر به صدور انواع مدارک سرتیفیکیت بین المللی (آدیسو جمهوری چک , ICA کانادا , فرانسه , اسپانیا , ایکوال استرالیا , تایلند انگلیس , آلمان , آمریکای شمالی و جنوبی) برای تمامی علاقمندان میباشد

برای سفارش مدرک و توضیحات تکمیلی از طریق لینک مقابل اقدام کنید

مدارک مورد نیاز پس از ارسال عکس فیش واریزی جهت صدور مدرک
عکس از صفحه اول شناسنامه یا کارت ملی و پاسپورت(اسم و فامیل ب لاتین)، عکس پرسنلی(باحجاب یا بی حجاب)، عنوان دوره، مکان آموزش، نام مربی(ب لاتین)، اسم آکادمی، آدرس و کد پستی، پیج اینستا و شماره تلفن