مدرک خیاطی، عنوان یکی از دوره های آموزشی در حوزه خیاطی می باشد که امروزه علاقه مندان زیادی را به سمت خود جذب نموده است. باید در نظر داشت که در دوره ها خیاطی با مدرک آکادمی ایرانی سرت تلاش می شود تا تمام نکاتی که در دوره های حضوری بیان می شوند، عنوان گردند و در انتهای دوره با ارائه مدارک معتبر، فرد را آماده ورود به بازار کار نمایند و دوره های آموزش خیاطی آنلاین برای اشخاصی که تایم آزاد خالی برای حضور در دوره های آموزشی را ندارند، بسیار مفید می باشد.

چه چیزی در دوره های خیاطی با مدرک یاد خواهید گرفت؟

در خیاطی با مدرک، تلاش می شود تا تکنیک های اساسی و پیشرفته خیاطی، طیف وسیعی از انواع دوخت دستی و ماشینی، تجهیزات مورد نیاز برای خیاطی و نحوه استفاده از آنها، نحوه اندازه گیری صحیح و انتخاب پارچه های مناسب، نحوه پیروی از الگوهای تجاری و ایجاد نمونه های اولیه از طرح خود و نحوه دوختن لباس به صورت کامل ارائه شود. شما حتی مهارت های جدید خود را در پروژه های عملی بکار می گیرید تا بتوانید خود را به چالش کشانده و از نکات یاد گرفته شده، بهره ببرید.

برای برخی از افراد، مهمترین قسمت یادگیری خیاطی، کنار آمدن با خود چرخ خیاطی است. دوره  خیاطی با مدرک آکادمی ایرانی سرت با از بین بردن هرگونه دلهره و وحشت ، به شما آموزش لازم در خصوص قطعات ماشین و عملکردهای اساسی و صحیح چرخ خیاطی، بدون توجه به مارک ماشین شما، ارائه می دهد. شما به سرعت خواهید آموخت که چگونه با یک چرخ خیاطی کار کنید، همچنین به شما آموزش داده می شود که چگونه با چرخ خیاطی خود کار کنید و حتی اعتماد به نفس خود را برای رفع اشکالات جزئی که ممکن است بوجود بیاید.

یکی دیگر از مواردی که در ابتدا و در دوره های  خیاطی با مدرک ممکن است گیج کننده به نظر برسد، مجموعه ای از ابزارهای موجود در هنر خیاطی است.

این دوره شما را با وسایل و لوازمی اساسی که باید در سبد خیاطی خود داشته باشید آشنا می کند و کارهای هر یک را به طور خلاصه بیان می کند. قبل از اینکه برای خود یا مشتری یک لباس تهیه کنید  اندازه گیری دقیق مهم است.

شما می آموزید که چگونه اندازه گیری مناسب و صحیحی برای زنان و مردان انجام دهید. همچنین در دوره های  خیاطی با مدرک شما خواهید آموخت که با توجه به تغییرات سایز بدن چگونه می توان لباس مناسب طراحی کرد.

چرا توصیه می شود تا در دوره های خیاطی با مدرک ثبت نام نمایید:

اگرچه دوره خیاطی با مدرک به شما یاد می دهد که چگونه پروژه های سفارشی خود را تهیه کنید، اما یک روش عالی برای یادگیری اصول اساسی ایجاد لباس به کمک الگوهای تجاری است. مهارتی که هر خیاط خوب باید داشته باشد، این مهم است که به دنبال الگوهای تجاری، تمرینات عملی خیاطی و ارائه طراحی های خود با استفاده از مفاهیم جدید باشد.

در دوره خیاطی شما به صورت کامل می آموزید که مهارت های خود را پیاده سازی کرده و با چالش های موجود چگونه روبرو شوید. انتخاب پارچه برای پروژه خیاطی، خود مرحله مهمی است، زیرا انتخاب نادرست می تواند ظاهر و مدل آنچه را که پیش بینی کرده اید از بین ببرد. این دوره خیاطی با مدرک روال طبیعی و پیشرفت بشر را مرور می کند، ویژگی ها و انواع مختلف هر یک از پارچه ها، ویژگی های آنان و کاربردهای آنان را بیان می نماید.

دوره  خیاطی با مدرک، دستورالعمل های عملی در مورد تکنیک های اساسی و پیشرفته خیاطی از جمله پرس، سنجاق نمودن، برش پارچه، نحوه مارک گذاری بر روی پارچه، نحوه دوختن و اتصال زی ، ایجاد سوراخ ها و جای دکمه و نحوه دوختن درزها و غیره را به صورت دقیق آموزش می دهد. اینکه شما چگونه درزها را با هم بدوزید، در گام اول باید با دست آموزش داده شود. به همین دلیل در دوره آنلاین آکادمی ایرانی سرت شما با مفاد مهمی آشنا میشوید.

اگر قصد دارید تا در صنعت خیاطی پیشرفت نمایید و مشتریان خود را داشته باشید، لازم است تا حتما ایده های خود را نیز داشته باشید. به عبارت دیگر باید بتوانید در ذهن خود نقاشی نمایید، الگو طراحی کرده و الگو ها را بر روی پارچه پیاده سازی نمایید. تمام این خلاقیت در دوره های مذکور آموزش داده می شود.

هر آنچه که باید در خصوص خیاطی با مدرک بدانید:

دوره  خیاطی با مدرک مهارت هایی را که نیاز دارید به شما می آموزد و آنها را در چندین پروژه بکار می گیرد تا مطمئن شود، شما به تمام اصول مسلط می باشید.

در واقع این بخش مطابق با دوره های حضوری است، همه اینها به شما کمک می کنند تکنیک های مختلفی را که یاد گرفته اید توسعه دهید. هر پروژه قبل از راهنمایی گام به گام نحوه تجسم، عملی نمودن فکر، پیاده سازی و رفع ایرادات آن را بررسی می نماید. در این دوره شما با مفاد مهمی آشنا می شوید که برخی از این موارد در زیر لیست شده اند:

  • دوخت و تهیه انواع بالش تزئینی کوچک
  • دوخت جلیقه
  • تهیه انواع رومیزی
  • دوخت دستمال سر
  • دوخت انواع روسری
  • دوخت کیسه های مخصوص آشپزخانه

با یادگیری مهارت جدید خود و اخذ مدارک مربوطه شما می توانید به صورت انفرادی فعالیت کرده یا در شرکت های طراحی لباس فعالیت نمایید. از همین رو بازار کار این شغل همواره خوب بوده و به راحتی می توان از طریق آن کسب درآمد نمایید.

چه کسی از دوره بامدرک بهره می برد؟

دوره خیاطی با مدرک جامع و هیجان انگیز بوده و همه چیزهایی را که باید بدانید تا بتوانید کارهای منحصر به فرد خود را داشته باشید، به شما آموزش می دهد. این دوره شما را از یک فرد مبتدی در خیاطی به یک شخص حرفه ای تبدیل می نماید تا اطمینان کافی برای ادامه کار و شرکت در بسیاری از پروژه های جذاب را به دست آورید.

اگر می خواهید حرفه خیاطی را شروع کنید و به یک پایه محکم برای ایجاد آن احتیاج دارید یا اگر قبلا خیاطی را یاد گرفته اید اما می خواهید مهارت های خود را تقویت کنید و با استعداد خود به سود بالایی برسید دوره خیاطی با مدرک به شما کمک شایانی می نماید که به سود بالایی دست یابید.

پس از اتمام ارزیابی دوره خود، گواهینامه مربوطه را دریافت می کنید. این مدرک می تواند اعتبار شما را در بازار کار افزایش دهد. با استفاده از مدرک مربوطه شما می توانید جواز ادامه تحصیل در خارج از کشور را نیز داشته باشید، البته در این شرایط باید مدارک شما معتبر باشند.

به صورت کلی  خیاطی با مدرک ، دارای مفاد آموزشی زیر می باشد:

بخش اول: اصول دوخت

    درس اول: درک ماشین خیاطی

    درس دو: فضای خیاطی و ابزار های مورد استفاده

    درس سوم: نحوه دوخت به صورت دستی

    درس چهارم: کوک ها و تکنیک ها وصل نمودن درزها به کمک دست و ماشین

بخش دوم: خلاقیت

    درس اول: درک پارچه و رابط های آن با یکدیگر از لحاظ هارمونی

    درس دوم: درک الگوهای خیاطی و پیاده سازی آنها بر روی کاغذ

    درس سوم: نحوه اندازه گیری و سایز بدنی

    درس چهارم: نحوه برش پارچه و وصل نمودن درزها به یکدیگر

    درس پنجم: نحوه کار با ماشین خیاطی

عموما در پایان دوره ها، فرد می تواند لباس هایی همانند دامن، شلوار و پیراهن را به سادگی بدوزد. به صورت کلی دوره آموزش آنلاین خیاطی برای افرادی که تایم لازم برای حضور در کلاس های حضوری را ندارند، مناسب می باشد اما باید توجه داشت که این دوره ها به نسبت نیاز به تلاش و پیگیری بیشتری دارند.

شرکت گواهی ایرانی قادر به صدور انواع مدارک سرتیفیکیت بین المللی (آدیسو جمهوری چک , ICA کانادا , فرانسه , اسپانیا , ایکوال استرالیا , تایلند انگلیس , آلمان , آمریکای شمالی و جنوبی) برای تمامی علاقمندان میباشد

برای سفارش مدرک و توضیحات تکمیلی از طریق لینک مقابل اقدام کنید

مدارک مورد نیاز پس از ارسال عکس فیش واریزی جهت صدور مدرک
عکس از صفحه اول شناسنامه یا کارت ملی و پاسپورت(اسم و فامیل ب لاتین)، عکس پرسنلی(باحجاب یا بی حجاب)، عنوان دوره، مکان آموزش، نام مربی(ب لاتین)، اسم آکادمی، آدرس و کد پستی، پیج اینستا و شماره تلفن