آشنایی با نرم افزار فتوشاپ

نرم افزار فتوشاپ یک نرم افزار کاربردی می باشد و امروزه به طراحان کمک بسیار زیادی کرده است و در حال حاضر اکثر هنرجویان خواهان یادگیری این نرم افزار می باشند. نرم افزار فتوشاپ یک نرم افزار تخصصی ویرایش عکس می باشد که توسط شرکت ادوبی ساخته شده است. شما با نرم افزار فتوشاپ می توانید انواع عکس ها و تصویر ها را ویرایش و خلق کنید و با استفاده از قابلیت های نرم افزار، می توانید جلوه های زیبایی خلق نمایید. ضمن این که با توجه به قدرت این نرم افزار امروزه می توان آن را فراتر از یک نرم افزار گرافیکی به حساب آورد، و می توان گفت که با توجه به جایگاه ویژه فتوشاپ در بازار کار، امروزه فتوشاپ یک صنعت نیز به حساب می آید. نرم افزار فتوشاپ می تواند با مد های رنگی مثل RGB، CMYK، Bit Map، Lab و… سر و کار داشته باشد. عکس ‌های پرسنلی، پوسترهای تبلیغاتی، کارت‌ های ویزیت، بنرها، سربرگ‌ ها رابط گرافیکی نرم ‌افزارها، جلد نشریات، تیتراژ فیلم ‌ها، محیط گرافیکی سایت ‌ها و… همگی برای زیبا تر شدن و حتی به وجود آمدن، باید یک ‌بار از زیر دست‌ های کاربر فتوشاپ عبور کنند.

نرم افزار فتوشاپ دارای رابط کاربری مناسبی می باشد که سبب تسهیل در استفاده از این نرم افزار گردیده است و کاربر می تواند به راحتی در تعامل با نرم افزار فتوشاپ تصاویر زیبا و خارق العاده ای را ایجاد نماید. نرم افزار فتوشاپ یک نرم افزار کاربر پسند است و استفاده از آن سبب افزایش بهره وری است. آموزش فتوشاپ و یادگیری مهارت کار با فتوشاپ یکی از پول ساز ترین روش ها برای کسب درآمد از طریق کامپیوتر است. شما با یادگرفتن این مهارت می توانید در هر زمینه مشغول فعالیت و کسب درآمد شوید. این نرم افزار به دانشجویان، خانم های خانه دار و افرادی که به دنبال شغل دوم هستند گزینه مناسبی برای کسب درآمد می باشد. آموزش فتوشاپ به شما کمک می کند تا به راحتی برای خود کسب درآمد داشته باشید و برای ایجاد کسب و کار نیاز به صرف هزینه های بالا نداشته باشید.

مخاطبان دوره های آموزش فتوشاپ

دوره های آموزش فتوشاپ یکی از پر مخاطب ترین دوره های این مجموعه به شمار می رود و اغلب مخاطبان دانشجویان هنر، معماری و گرافیک می باشند.  همانطور که می دانید فتوشاپ کاربرد های فراوانی دارد که موجب شده افراد بسیاری برای آموزش فتوشاپ جذب شوند، به ‌طور کلی کاربرد های فتوشاپ را می ‌توان به شرح ذیل ذکر کرد:

  • Edit تصاویر
  • گذاشتن Effect های مختلف بر روی تصاویر
  • اصلاح و بهبود رنگ ‌بندی تصاویر
  • ترکیب تصاویر با هم دیگر
  • طراحی قالب وب ‌سایت
  • طراحی بنر و پوستر تبلیغاتی
  • طراحی تراکت و کارت ویزیت
  • طراحی جلد نشریات
  • تیتراژ فیلم ‌ها

نرم افزار کورل، یک ویرایشگر گرافیکی و برداری است که توسط شرکت کورل توسعه یافته و به بازار عرضه شده است

کورل یک برنامه برای طراحی است که در آن از ابزارهای مختلفی برای ایجاد تصاویر اصلی و یا ویرایش آن ها وجود دارد.

به وسیله این برنامه همچنین می توان کد QR تولید نمود و به طرح بندی صفحه نیز پرداخت و جلوه های ویژه مختلفی را به طراحی ها اضافه نمود.

علاوه بر این کورل با بسیاری از برنامه های نرم افزاری دیگر سازگاری دارد و کاربران می توانند با بهره مندی از این ویژگی نرم افزار کورل، به کاربران برای ایجاد تصاویر و یا برخی کارهای نرم افزار پیچیده تر کمک بسیار زیادی می کند.

کورل در فعالیت های حرفه ای 

نرم افزار کورل به عوان یک ویرایشگر گرافیکی برداری در، درجه اول برای بازاریابی و تبلیغات کسب و کارها کاربرد دارد؛ به خصوص استفاده از نرم افزار کورل برای افرادی که در فعالیت های چاپ و تبلیغات تخصص دارند، یک نرم افزار مفید و کاربردی به شمار می رود.

علاوه بر ایجاد لوگو، از نرم افزار کورل می توان در فعالیت های حرفه ای نظیر ایجاد روزنامه ها، مجلات، خبرنامه و سایر اسناد قابل چاپ با استفاده از ویژگی های طرح بندی صفحه موجود در این نرم افزار استفاده نمود.

برخی از کاربران نیز از نرم افزار کورل برای ایجاد نقشه های پیچیده استفاده می کنند.

کاربرد های دیگر نرم افزار 

برای طراحی و آماده سازی نوشته و آرم های مختلف

برای برش با دستگاه کاتر پلاتر که اکثراً مورد مصرف شرکت های تبلیغاتی و تابلوسازی و برش شبرنگ می باشد.

برای طراحی پوستر و کاتالوگ و کارت ویزیت و… در امور چاپی دیگر استفاده می شود.

استفاده از template ها و صفحات آماده برای طراحی مجله ها و روزنامه ها.

برای طراحی صفحات وب (که البته به شکل محدود و در کنار دیگر برنامه ها مثل flash و…)

برای طراحی پارچه در کارخانجات چاپ پارچه و….

تفاوت میان نرم افزار کورل دراو با نرم افزار فتوشاپ 

هر چند هر دوی این نرم افزار در زمینه های ویرایش و ایجاد تصاویر بصورت حرفه ای کار می کنند اما یک سری تفاوت ها در امکانات و قابلیت های آن ها حاکم است که این دو را از هم متمایز می کند. در ابتدا باید گفت نوع ساخت تصاویر در این دو نرم افزار متفاوت است و می توان گفت نرم افزار فتوشاپ تصاویر بصورت پیکسلی ایجاد می شود که در نرم افزار کورل دراو پشتیبانی نمی شود و تصاویر بصورت وکتور و یا برداری ایجاد می شوند.

نرم افزار کورل یک نرم افزار برداری است که بر پایه فرمول های ریاضی ایجاد شده و همین امر در برخی از موارد، دلیل مزیت این نرم افزار نسبت به نرم افزار فتوشاپ بوده است. به طور مثال تغییر سایز تصاویر در کورل هیچگاه با کاهش کیفیت تصویر همراه نخواهد بود در صورتی که در فتوشاپ باید همان ابتدا اندازه تصویر انتخاب شود و پس از ویرایش باعث کاهش رزولوشن تصویر می شود. تفاوت نرم افزار کورل و فتوشاپ مانند تفاوت نرم افزارهای حسابداری است که گاه یک نرم افزار برای یک مورد به خصوص مناسب تر است.

اما در کل می توان برای طراحی های کوچک و طراحی وب سایت که چاپی نیستند از فتوشاپ و برای طراحی های بزرگ و چاپی از نرم افزار کورل استفاده کرد.

شرکت گواهی ایرانی قادر به صدور انواع مدارک سرتیفیکیت بین المللی (آدیسو جمهوری چک , ICA کانادا , فرانسه , اسپانیا , ایکوال استرالیا , تایلند انگلیس , آلمان , آمریکای شمالی و جنوبی) برای تمامی علاقمندان میباشد

برای سفارش مدرک و توضیحات تکمیلی از طریق لینک مقابل اقدام کنید

مدارک مورد نیاز پس از ارسال عکس فیش واریزی جهت صدور مدرک
عکس از صفحه اول شناسنامه یا کارت ملی و پاسپورت(اسم و فامیل ب لاتین)، عکس پرسنلی(باحجاب یا بی حجاب)، عنوان دوره، مکان آموزش، نام مربی(ب لاتین)، اسم آکادمی، آدرس و کد پستی، پیج اینستا و شماره تلفن