همه چیز درباره میکروبلیدینگ

امروزه بسیاری از افراد به دنبال راه هایی برای پرپشت کردن و فرم دهی به ابروهایشان هستند به همین دلیل محصولات و خدمات زیبایی، در این زمینه پیشرفت های زیادی داشته است. محصولات ابرو مانند مدادها و سایه ی ابرو، ظاهری غیر طبیعی به چهره می دهند و همچنین با شستشو به راحتی پاک می شوند. خدمات زیبایی که در سالن های زیبایی مانند میکروپیگمنتیشن، میکروبلیدینگ، هاشور ابرو، تتو ابرو، شیدینگ ابرو و … انجام می شوند، روش هایی با ماندگاری بالاتر هستند که بسیاری از افراد تصمیم به انجام آن ها می گیرند.

 میکروبلیدینگ چیست

میکروبلیدینگ یکی از جدیدترین روش هایی است که برای پر کردن فضای خالی ابروها و همچنین فرم دهی و قرینه سازی ابروها انجام می شود. میکروبلیدینگ یک روش انجام آرایش دائمی است و زیر مجموعه تاتو به حساب می آید که جدیدتر بوده و نیمه دائم می باشد. در این روش جوهر به غشا میانی پوست رفته و به همین دلیل نیمه دائمی محسوب می شود. در این روش از ابزار مخصوص میکروبلیدینگ استفاده می شود‎که تیغ بسیار نازکی در سر آن داشته و برای کشیدن خطوطی شبیه به تار مو در ابروها، رنگدانه را به داخل پوست می فرستد. لازم به ذکر است که انجام این روش نیاز به مجوز داشته و هر کسی نمی تواند این کار را انجام دهد. شما می توانید در سالن زیبایی ارغوان از بهترین خدمات میکروبلیدینگ ابرو توسط کادری مجرب با کیفیت عالی بهره مند شوید.
• ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو
اثر میکروبلیدینگ، نیمه دائمی است و به مرور زمان کمرنگ می شود. دوام اثر آن بسته به جنس پوست در هر فرد متفاوت است و می توان گفت یک تا دو سال ماندگار است. بعد از کمرنگ شدن خطوط میکروبلیدینگ با ترمیم می توان خطوط را پررنگ تر کرد. در اصل میکروبلیدینگ کاری هنری است که بر روی ابروها انجام می شود و ظاهری بسیار زیباتر به چهره می دهد.

دستگاه میکروبلیدینگ

قلم یا ابزار میکروبلیدینگ شبیه به حالت قلم خوشنویسی است که کاملا قابل کنترل و ملموس است و خطوطی با قطری نامساوی در ابتدا و انتها ترسیم می کند. در روش میکروبلیدینگ رنگدانه ‌ها با قلمی که که دارای یک ردیف سوزن است و غیر الکتریکی می باشد به داخل پوست تزریق می شوند. نوع سوزنی که انتخاب می شود به نوع پوست شما بستگی دارد که متخصص مربوطه در سالن زیبایی ارغوان، متناسب با پوست شما آن را انتخاب می کند.

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

1- از انجام ورزش هایی که تعریق را افزایش می دهند مانند سونا، جکوزی بعد از انجام میکروبلیدینگ خودداری کنید.
2- به مدت یک هفته بعد از میکروبلیدینگ غذاهای تند میل نکنید.
3- تا 10 روز از خوابیدن روی صورت خود پرهیز کنید .
4- به مدت 10 روز نباید از لوازم آرایشی، بهداشتی و شوینده صورت در محلی که میکروبلیدینگ انجام شده، استفاده کنید.
5- از دست زدن و یا کندن زخم و پوست خشک شده در نواحی ابرو میکروبلیدینگ شده پرهیز کنید و اجازه دهید به مرور ترمیم شود.
6- بعد از انجام میکروبلیدینگ پوست در هفته اول دچار خارش می شود که کاملا طبیعی می باشد و زخم های ایجاد شده با توجه به تفاوت در نوع پوست افراد 14 تا 30 روز زمان لازم دارد تا ترمیم شود.
7- از موچین یا نخ برای بخش هایی که میکروبلیدینگ شده استفاده نکنید، برداشتن مو در این شرایط ممکن است زخم بیشتری را ایجاد کند.
8- برای استحمام باید ابروها را به پمادی که تجویز شده است آغشته کنید تا محل موردنظر با آب برخورد نداشته باشد.
9- مراجعات بعدی برای ترمیم میکروبلیدینگ تقریبا 30 تا 60 روز طول می کشد.

میزان درد میکروبلیدینگ

به هر حال این روش و یا هر تاتوی دیگری با کمی درد همراه است که البته بستگی به سطح تحمل فرد نیز دارد و بعضی ‌ها بیشتر احساس درد می‌ کنند. اما به طور کلی، درد غیر قابل تحملی نیست و با مصرف پمادهای بی‌ حس کننده می‌ توان تا حد زیادی درد آن را کاهش داد.

پس از انجام میکروبلیدینگ چه انتظاری داشته باشیم

دقت داشته باشید که ابروهای میکروبلید شده در طی چند مرحله ترمیم می شوند. زیرا نشست دانه ها و قرار گیری دقیق آن ها کمی زمان برده و رنگ دانه ها با مرور زمان حالت طبیعی پیدا می کند. بنابراین اگر پس از میکروبلیدینگ شاهد خروج رنگ دانه ها از ابروها بودید، نگران نشوید. پس از آن که رنگ دانه ها کاملا به حالت طبیعی در آمدند، روی آن ها از ضد آفتاب با SPF 30 و یا 50 استفاده کرده و از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید تا رنگ ابروهای شما از بین نرود.

اثرات میکروبلیدینگ آنی است. ممکن است بلافاصله کمی قرمزی و حساسیت را در ناحیه‌ی ابروهایتان تجربه کنید، اما می‌توانید نتایج را فوراً مشاهده کنید. ممکن است در ابتدا ابروهایتان کمی تیره به نظر برسند، اما با بهبود پوست و ته نشین‌شدن رنگدانه، ابروهای شما طبیعی‌تر به نظر می‌رسند.

جلسه‌ی دوم ترمیمی بعد از بهبود ابروها ضروری است چرا که تکنسین میکروبلدینگ این امکان را خواهد داشت که قسمت‌های از دست‌رفته یا مناطقی را که رنگدانه در آن جا نیفتاده است را پر کند و شکل کلی ابرو‌ها را بررسی و اصلاح کند

مقایسه‌ی میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابرو                                       

میکروپیگمنتیشن ابرو و میکروبلیدینگ هر دو جزو روش‌های هاشور ابرو طبقه‌بندی می‌شوند. با این حال در روش میکروپیگمنتیشن به جای ابزار چند تیغه از یک تیغه برای ایجاد برش‌های ریز در ابرو استفاده می‌شود و رنگدانه‌ها در زیر برش‌های تیغه‌ی ریز قرار می‌گیرند تا ظاهری شبیه موهای طبیعی به خطوط ابرو بدهند. این نوع هاشور ابرو برای افرادی مناسب است که به طور طبیعی ابروهای پرتر یا پرپشت‌تری دارند اما بخشی از ابروهایشان به شکل نقطه‌ای خالی شده یا می‌خواهند ابرویشان کمی تغییر شکل دهد. تیغه‌ی تکی در ابزار میکروپیگمنتیشن به تکنسین اجازه می‌دهد تا دقت بیشتری در رسم خطوط روی ابرو داشته باشد

میکروپیگمنتیشن ابرو و میکروبلیدینگ هر دو جزو روش‌های هاشور ابرو طبقه‌بندی می‌شوند. با این حال در روش میکروپیگمنتیشن به جای ابزار چند تیغه از یک تیغه برای ایجاد برش‌های ریز در ابرو استفاده می‌شود و رنگدانه‌ها در زیر برش‌های تیغه‌ی ریز قرار می‌گیرند تا ظاهری شبیه موهای طبیعی به خطوط ابرو بدهند. این نوع هاشور ابرو برای افرادی مناسب است که به طور طبیعی ابروهای پرتر یا پرپشت‌تری دارند اما بخشی از ابروهایشان به شکل نقطه‌ای خالی شده یا می‌خواهند ابرویشان کمی تغییر شکل دهد. تیغه‌ی تکی در ابزار میکروپیگمنتیشن به تکنسین اجازه می‌دهد تا دقت بیشتری در رسم خطوط روی ابرو داشته باشد

در میکروبلیدینگ، رنگ بصورت خط به خط، شبیه به تار موهای ابرو و هم‌جهت با آن ولی به شکل ریز و درشت کشیده می‌شود، از این جهت نسبت به میکروپیگمنتیشن، جلوه‌ی طبیعی‌تری به ابروها می‌بخشد. از طرفی عمق برش‌ها در میکروپیگمنتیشن بیشتر است و ماندگاری طولانی‌تری خواهد داشت.

میکروبلیدینگ نسبت به میکروپیگمنتیشن در زمان کوتاه‌تری بهبود می‌یابد به علاوه‌ی این که هزینه‌ی کم‌تر و دوام کوتاه‌تری هم دارد. به همین علت میکروبلیدینگ به‌عنوان روشی کمتر تهاجمی برای ایجاد طراحی طبیعی ابروها به شمار می‌رود